KARIERA ZAWODOWA DR DOROTY KOWALCZYK

W 1991 r. uzyskałam Dyplom Lekarza na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Po studiach pracowałam jako anestezjolog, w specjalizującym się w urazach wielonarządowych, Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Szpitalu Św. Barbary w Sosnowcu, gdzie uzyskałam I stopień specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii. Następnie podjęłam pracę w przemyśle farmaceutycznym, gdzie ponad 10 lat pracowałam ma stanowiskach menadżerskich. Na początku roku 2003 otrzymałam propozycję pracy jako kierownik produktu i sprzedaży w firmie zajmującej się toksyną botulinową. W ten sposób rozpoczęłam działalność w obszarze medycyny estetycznej, z ramienia zatrudniającej mnie firmy. Moja praca opierała się głównie na prowadzeniu szkoleń dla lekarzy, w zakresie stosowania toksyny botulinowej w celach estetycznych.

Zdobyte w tym czasie wiedza i doświadczenie skłoniły mnie do podjęcia decyzji, by samodzielnie zająć się medycyną estetyczną i w 2004 roku rozpoczęłam indywidualną praktykę lekarską.

Mając do czynienia z pacjentami prezentującymi różny stopień zaawansowania objawów starzenia się, zaczęły nurtować mnie pytania na temat mechanizmów starzenia się i możliwości zahamowania go lub wręcz eliminacji przyczyn. Podjęłam zagraniczne studia podyplomowe w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej, które ukończyłam w 2008 roku z certyfikatem uzyskania międzynarodowej specjalizacji w tym zakresie. 

Od początku mojej pracy, jako lekarz medycyny estetycznej, prowadzę szkolenia praktyczne dla lekarzy, kosmetologów i kosmetyczek w Polsce i za granicą. Jestem też wykładowcą oraz prowadzę ćwiczenia z technik iniekcyjnych w zakresie mezoterapii, wypełniaczy i zamykania naczyń na Podyplomowych Studiach Medycyny Estetycznej – studiach dla lekarzy na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Stale pogłębiam moją wiedzę i doskonalę techniki zabiegowe, bazując na najnowszych osiągnięciach i badaniach prezentowanych na najważniejszych pod względem merytorycznym kongresach międzynarodowych, w których regularnie uczestniczę. 

KARIERA ZAWODOWA DR DOROTY LIPIŃSKIEJ

MAŁGORZATA UBRANIAK - KOSMETYCZKA

Pracuje w zawodzie kosmetyczki od 1996 r. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w czasie wieloletniej pracy w Instytucie Dr Ireny Eris oraz w klinikach współpracujących ze specjalistami dermatologii w zakresie leczenia skóry i zabiegów medycyny estetycznej. Swoją wiedzę stale uzupełnia regularnie uczestnicząc w szkoleniach firm, które obecnie wyznaczają kierunki w medycynie estetycznej i kosmetologii i posiada, między innymi, certyfikaty takich marek jak: Filorga, Medi-Derma, Mesoesthetic, Cosmelan, Neostrata, Dottore.

Małgorzata Ubraniak pracuje w  DORMIO-Clinique  września 2013 r., gdzie w ścisłej współpracy z lekarzem, wykonuje zabiegi  z zakresu kosmetyki lekarskiej opracowane przez dr Lipińską w oparciu o ww. marki w tym między innymi oczyszczanie skóry twarzy na bazie skojarzonych kwasów, zabiegi złuszczające (peelingi) z retinolem lub wysokimi stężeniami różnych kwasów, Cosmelan, krioplastyka Criolift, terapia światłem LED. Pracuje także na najnowszym urządzeniu wykorzystującym fale radiowe w celu poprawy napięcia skóry, jej zagęszczenia, redukcji cellulitu lub tkanki tłuszczowej oraz wykonuje głęboką mikrodermabrazję z jednoczesną infuzją substancji czynnych właściwych dla określonego problemu ze skórą.  W zakresie zabiegów kosmetyki ogólnej wykonuje zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs, zabiegi pielęgnacyjne, profesjonalny masaż twarzy, depilację woskiem, hennę i inne. Pani  Małgosia w czasie prowadzonych przez siebie zabiegów, obok poprawy wyglądu, zapewnia pacjentom relaks i wyciszenie, na co zwraca również duża uwagę.

MAŁGORZATA UBRANIAK - KOSMETYCZKA

IZA CZAJKA - FIZJOLOG ŻYWIENIA

Fizjolog żywienia, autorka poradników „Dieta w wielkim mieście”, „Fitness w wielkim mieście”, „Domowa apteka”. Współpracuje z magazynami kobiecymi Olivią, Kobieta i życie; prasą sportową: Tenis oraz Medicina Sportiva Practica, portalem poradnikzdrowie.pl, wieszjak.pl, wczasyodchudzające.com. Prowadziła trzymiesięczne programy odchudzające dla firmy GlaxoSmithKline, współtworzyła poradnikową stronę www.alli.pl. Uczestniczyła w odchudzaniu czytelniczek Olivii, Naj. Super Linia oraz w metamorfozach. Współpracwała na płaszczyźnie PR przy kampaniach promujących picie wody, zdrowie i kobiecość. Zajmuje się praktycznym wykorzystaniem testów genetycznych przez dietetyków przy układaniu diet, dostosowanych do genotypu pacjenta. Jako sportowiec amator i specjalista dzieli się swoją wiedzą z biegaczami na portalu treningbiegacza.pl. Sprawuje dietetyczną opiekę nad ultramarotończykami, których także bada. Hobby – biegi uliczne, tenis i czytanie kryminałów. W Dormio-Clinique prowadzi:

 • żywienie osób aktywnych fizycznie, w tym także sportowców,
 • żywienie preciwstarzeniowe dla kobiet i mężczyzn,
 • żywienie kobiet w okresie okołomenopauzaplnym,
 • żywienie w ziąży, przed planowaną ciążą i po porodzie,
 • profilaktyka żywieniowa,
 • leczenie żywieniowe pacjentów między innymi z:
  - nadwagą lub otyłością
  - zaburzeniami funkcji tarczycy, nadnerczy oraz innych gruczołów dokrewnych
  - hipercholesterolemią rodzinną
  - nietolerancją glukozy, laktozy, glutenu oraz innymi nietolerancjami
  - cukrzycą
  - niedożywieniem, anemią lub innymi niedoborami

Wybrane publikacje: - izaczajka.pl - wieszjak.polki.pl - superlinia.pl - poradnikzdrowie.pl 

IZA CZAJKA - FIZJOLOG ŻYWIENIA

DANE KONTAKTOWE DO GABINETÓW NASZYCH PARTNERÓW:

Salon urody Sothys

ul. Litewska 24A
30-014 Kraków
tel.: +48 602 501 108

Instytut podologii

ul. Żołnierzy Lenino 3 
(Os. Wilczy Młyn)
61-694 Poznań
tel.:+48 61 826 84 96
      +48 602 347 159

Instytut kosmetyczny Sarahline

ul. Łużycka 10
44-100 Gliwice
tel.:+48 32 778 42 82